دوچرخه برقی

انواع دوچرخه برقی را بشناسید

دوچرخه‌های برقی مانند دوچرخه معمولی تقسیم بندی می‌شوند. انواع دوچرخه برقی شامل دوچرخه‌های کوهستانی، جاده‌ای، دوچرخه‌های شهری، هیبریدی، رزمناو، باری و تاشو هستند. در ادامه به معرفی برخی از این دوچرخه‌­ها خواهیم پرداخت و دوچرخه‌های مناسب برای افراد 35 سال به بالا را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد.

با وجود انواع مختلف دوچرخه برقی ممکن است برای خرید یکی از آن­ها سردرگم شوید. لذا با محدود کردن آن به نوع دوچرخه ایده آل خود می­توانید جستجوی خود را راحت­‌تر کنید که این موضوع به اولویت­های شما بستگی دارد.

استفاده از دوچرخه برقی خود را تعیین کنید. مثلا مشخص کنید که دوچرخه برقی را برای رفت و آمد می­‌خواهید یا صرفا برای تفریح آن را خریداری می­کنید. با این کار انتخاب بین انواع مختلف دوچرخه‌­های برقی برای شما آسان­تر خواهد بود.

معرفی انواع دوچرخه برقی

دوچرخه‌های برقی بسیاری وجود دارد که در ادامه به معرفی برخی از آنها می­پردازیم.

دوچرخه‌­های هیبریدی برقی

دوچرخه برقی با همه شرایط دوچرخه سواری خود را تطبیق می­دهد و انتخابی عالی است. همانطور که از اسم این دوچرخه معلوم است، ترکیبی از دوچرخه معمولی و دوچرخه کوهستان است. به عبارتی یعنی هم سرعت لازم را دارد و هم به راحتی می­توان با آن از موانع رد شد. از لحاظ سنگینی از دوچرخه جاده‌­ای سنگین­تر هستند، در صورتی که به سنگینی دوچرخه کوهستان نیستند، یعنی چیزی ما بین دوچرخه معمولی و دوچرخه کوهستان است.

شما می­توانید دوچرخه هیبریدی را تهیه کرده و با نصب کیت دوچرخه برقی آن را به دوچرخه هیبریدی برقی تبدیل کنید که یکی از انواع دوچرخه برقی محسوب می­شود.

این دوچرخه برای رفت و آمد در مسیرهای محلی مناسب است. دوچرخه هیبریدی به اندازه کافی قدرت برای عبور از موانع را دارند و امکان حمل چمدان را نیز خواهد داشت. اما لزومی ندارد که برای حمل بار یا کارهای سنگین از این دوچرخه استفاده شود.

دوچرخه‌­های شهری برقی

دوچرخه­‌های شهری برقی یکی از انواع دوچرخه برقی هستند که جنس آن­ها معمولا از فولاد است. به دلیل سنگینی بیش از حد این دوچرخه‌­ها به اندازه دوچرخه‌­های برقی دیگر کاربردی نیستند، اما وسیله خوبی برای سرگرمی است. برخی از این دوچرخه‌­ها جدیدتر هستند و با اجزای مدرن به صورت خلاقانه‌ای ترکیب شده­‌اند که بیشتر مورد استفاده قرار می­گیرند.  

این دوچرخه‌­ها حالت نشستن عمودی و راحتی دارند و دوچرخه سواری راحت­تری را می­توان با آن­ها تجربه کرد. کاربرد این نوع دوچرخه­‌ها برای رفتن به کافه، ملاقات با دوستان یا سفرهای کوتاه که موانع زیادی در راه نباشد، مناسب خواهند بود. استفاده از این نوع دوچرخه برای حمل بار سنگین توصیه نمی­‌شود.

می­توان با ترکیب دوچرخه­‌های معمولی با کیت دوچرخه برقی تجربه دوچرخه سواری راحت و بدون عرق را داشت که کمک برقی آن را برای افراد بیشتری قابل استفاده می­‌کند.

سرعت برای دوچرخه برقی شهری مهم نیست و صرفا برای سفر در شهرها و توقف­‌های مکرر مناسب است. شتاب­گیری در این دوچرخه­‌ها بسیار راحت صورت می­گیرد، به همین علت باتری آن به راحتی تخلیه می­‌شود. لذا انتخاب باتری خوب برای این نوع دوچرخه اهمیت ویژه­ای دارد.

دوچرخه­‌های برقی تاشو

دوچرخه­‌های تاشو کوچک و سبک­تر از دوچرخه­‌های معمولی هستند. وضعیت نشستن روی آن به صورت عمودی است که این موضوع دوچرخه سواری در ترافیک را بسیار آسان می­کند. این دوچرخه­‌ها گزینه­‌های مناسبی برای سفرهای ترکیبی هستند. به عنوان مثال برای سوار شدن به ایستگاه مترو می­توان دوچرخه را جمع کرد و مقصد بعدی را نیز با دوچرخه ادامه داد.

دوچرخه برقی مدل تاشو مناسب برای سفرهای ترکیبی است.

دوچرخه­‌های کوهستانی برقی

دوچرخه کوهستان یکی دیگر از انواع دوچرخه برقی است که قابلیت عبور از موانع را دارد، اما سرعت آن به نسبت دوچرخه هیبریدی کندتر است. از آنجایی که این دوچرخه‌­ها بسیار سنگین هستند، می‌­توانید به راحتی با آن از محل­های با موانع زیاد بگذرید.

از جهتی اگر هدف شما کاوش در مسیر یا دوچرخه سواری در کوه است، دوچرخه کوهستان بهترین انتخاب برای شما است. اگر به دنبال دوچرخه برقی کوهستانی هستید، به یاد داشته باشید که این دوچرخه بسیار سنگین است، لذا برای مراقبت از خود و آسیب نرساندن به طبیعت لازم است که دقت بیشتری داشته باشید.  

دوچرخه کوهستانی سیستم تعلیقی در جلو دارد که برای همه سوارکاران عالی است. امکان خرید این دوچرخه به صورت تعلیق کامل نیز وجود دارد.

Haibike Sduro HardSeven  نوعی دوچرخه کوهستانی الکتریکی است که فقط سیستم تعلیق جلو دارد. برای بررسی این دوچرخه با ما همراه باشید.

این دوچرخه نوعی دوچرخه برقی کوهستانی است که از موانع و سنگ­ها می­تواند عبور کند، با این حال اول دقت کنید که دوچرخه به اندازه کافی برای این کار محکم باشد و بتواند با شرایط سخت مقابله کند. به دلیل قرار گرفتن این دوچرخه در معرض آب، کابل­ها و اتصالات آن باید به‌­درستی آب­‌بندی شوند. برای این منظور لازم است از موتور میل لنگ یا محرک زنجیری استفاده کنید، اما دوچرخه باید دنده داشته باشد. زیرا حتما به کمک آن از تپه­‌ها بالا خواهید رفت.

در این دوچرخه‌­ها معمولا کمتر از موتورهای محرک لنگ استفاده می­‌شود، اما برخی معتقدند که اصطکاک کمتری دارند و برای کوهستان مناسب­تر هستند که در نهایت راحت‌تر آب­‌بندی می­شوند و برای عبور از تپه­‌ها عملکرد بهتری دارند.

این نوع موتور میل لنگ از نظر قدرت دارای 500 تا 750 وات قدرت است، چرا که برای مقابله با تپه­‌های شیب‌دار دوچرخه برقی این مقدار مقاومت را نیز لازم دارد.

باتری این دوچرخه‌­ها را حتما قبل از رفتن به کوهستان امتحان کنید که با دوچرخه سنگین و باتری خالی در بالای کوهی دور افتاده گیر نکنید.

فردی در حال گذشتن از موانع و کوه­‌ها با دوچرخه برقی کوهستانی است.

ترمز در دوچرخه کوهستانی برقی اهمیت ویژه­ای دارد. اغلب این دوچرخه‌­ها داری ترمزهای V هستند که برای دوچرخه‌­های کوهستانی معمولی مناسب است. در صورتی که دوچرخه شما دارای قدرتی بین 500 تا 750 وات باشد، ترمزهای V برای آن کافی نیستند.

برای دوچرخه سواری، همان اندازه که قدرت برای حرکت لازم دارید، به همان مقدار قدرت برای توقف نیاز است. این موضوع به این معنی است که ترمزهای دیسکی دوچرخه کوهستان برقی شما ضروری است. این ترمزها قدرت توقف شما را بهبود می­بخشند. علاوه بر آن به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند.

جنبه دیگری که در مورد دوچرخه کوهستانی که یکی از انواع دوچرخه برقی محسوب می­شود، برق آن است.

برق این دوچرخه­‌ها برای جذب ضربه است که همه دوچرخه­‌های کوهستانی شامل آن هستند. شدت سبک رانندگی شما تعیین می­کند که شما برای جذب ضربه از سیستم تعلیق جلو یا دوگانه استفاده کنید.

این شوک­های ضد ضربه نه تنها از شما محافظت می­کنند، بلکه از موتور، باتری و سایر اجزای الکتریکی نیز محافظت می­کنند. به این معنی که هر چه سیستم جذب شوک بهتر باشد، دوچرخه عمر بیشتری خواهد داشت.

از طرفی، سیستم تعلیق دوگانه ایده خوبی برای دوچرخه­های برقی نیست، به علت اینکه قسمت عقب معلق دوچرخه برقی به­راحتی می­تواند تکان بخورد و حالت دوچرخه را ناپایدار کند. چارچوب، لاستیک و چرخ­های دوچرخه برقی نیز باید در برابر زمین ناهموار و سرعت مقاومت داشته باشند.

معرفی بهترین دوچرخه برقی برای افراد بالای 35 سال

انواع دوچرخه برقی به عنوان کم‌تأثیرترین اثرات روی بدن و مناسب‌ترین حالت‌های ورزشی برای افراد 35 سال به بالا محسوب می­شود. موتور این دوچرخه برای رد شدن از موانع مثل تپه­ها کمک می­کند. در گذشته افراد به­خاطر وجود این نوع سختی­ها از دوچرخه سواری دور می­شدند.

امروزه برای افراد میانسالی که به تحرک نیاز دارند، استفاده از دوچرخه برقی بهترین گزینه برایشان محسوب می­شود. طبق مطالعه­ای مشخص شده است که کمک دوچرخه برقی باعث ایجاد عزت نفس در افراد میانسال دارای محدودیت حرکتی می­شود. 

به لطف کمک موتور و باتری، لیستی از دوچرخه‌های برقی وجود دارد که برای افراد 35 سال به بالا بسیار مناسب هستند.

بهترین مدل­های مناسب دوچرخه­های برقی برای افراد بالای 35 سال

برخی افراد با دیدن لیست ما به اشتباه فکر می­کنند که حتما دوچرخه ­برقی­­های معرفی شده بسیار آرام حرکت می­کنند. در ادامه برای معرفی انواع دوچرخه برقی برای افراد میانسال می­پردازیم که ممکن است با سلیقه شما مطابقت داشته باشد.

هنگامی که سن افراد بالا می­رود، باید ملاحظاتی انجام شود که دچار آسیب به این افراد نشود. به عنوان مثال استفاده از دوچرخه معمولی ممکن است فرد میانسال را آزرده کند، طوری که دیگر میلی به دوچرخه سواری نداشته باشد یا اصلا نتواند دوچرخه سواری کند. لذا دوچرخه برقی با کمک موتور توصیه­ای عالی برای این افراد است. زیرا به همان اندازه کالری سوخته می­شود، بدون اینکه فرد سختی خاصی را تحمل کند.

برای جمع آوری لیست دوچرخه برقی مناسب افراد 35 سال به بالا از چند معیار استفاده کرده­ایم که به شرح زیر هستند.

  • ثبات و راحتی: اغلب دوچرخه سواران مسن به دنبال راحتی و میزان ثبات خود در دوچرخه سواری هستند. این نوع دوچرخه­ها نباید فقط حمایت کننده باشند، بلکه باید احساس اعتماد در زمین­های مختلف را به فرد بدهد.
  • کیفیت و اجزای سازنده: برای بررسی کیفیت دوچرخه و اجزای آن لازم است که برگه مشخصات دوچرخه مورد بررسی قرار بگیرد.
  • ارزش: در قبال پولی که خرج می­کنید، از خود بپرسید که چه چیزی به­دست آورده­اید؟ مواردی که در دوچرخه قابل مشاهده نیستند، مثل شهرت دوچرخه، نام تجاری آن، پشتیبانی مشتری و خدمات حضوری که ما آن را به عنوان ارزش در نظر می­گیریم.
  • قدرت و برد: سرعت دوچرخه چقدر است و با یکبار شارژ چقدر توان حرکت دارد؟ کسی که دوچرخه­ برقی  خریداری می­کند، اغلب از خود این سوالات را می­پرسد.

آیا این دوچرخه فقط برای افراد مسن طراحی شده است؟ این دوچرخه برای افراد متفاوت قابل استفاده است، از آنجایی ­که افراد مسن برای دوچرخه سواری معمولی دچار مشکل می­شوند، استفاده از دوچرخه برقی برای این افراد بیشتر مورد نیاز است.

افراد بالای 35 سال در حال استفاده از دوچرخه برقی هستند.

در ادامه به بررسی دوچرخه­‌های مناسب برای افراد 35 سال به بالا پرداخته‌­ایم.

Rad Power Bikes RadCity 5 Plus

دوچرخه­ای برقی با امکان حمل آسان است. فرد هنگام سوار شدن قابلیت دسترسی و توانایی لازم را دارد. این دوچرخه برای افراد ساکن در شهر ساخته شده است.

دوچرخه مدل Rad Power Bikes RadCity 5 Plus .

RadCity

ارتفاع این دوچرخه نسبتا پایین است، اما کوتاه­ترین دوچرخه در این لیست نیست. ارتفاع آن 21 اینچ است که به راحتی می­توان از پله­های آن استفاده کرد و این موضوع دوچرخه برقی مورد نظر را برای افراد مسن مناسب­تر کرده است.

دوچرخه مدل RadCity ;مناسب برای افراد میانسال.

RadCity 5 Plus ST

یکی از انواع دوچرخه برقی همین مدل به شمار می‌رود که دارای موتوری با هاب عقب 750 واتی است و توسط باتری 48 ولتی 14 آمپر ساعتی (672 وات ساعت) تغذیه می­شود. باتری آن به صورت نیمه یکپارچه شیک به نظر می­رسد و مانعی ندارد. این دوچرخه همچنین دارای پیشرانه 7 سرعته، ترمزهای دیسکی هیدرولیک و لاستیک های مقاوم در برابر پنچر شدن است. علاوه بر آن دارای قفسه­ای محکم در عقب برای بارهای سنگین­تر است.

دوچرخه مدلRadCity 5 Plus ST

جمع بندی

یکی از باورهای درست برای دوچرخه­های معمولی و برقی این است که بهترین دوچرخه باید متعلق به شما باشد، یعنی واقعا مناسب شما باشد. به این منظور که اگر به دنبال دوچرخه برقی بزرگ، پرسرعت یا سنگین هستید، در ابتدا مطمئن شوید که با آن راحت هستید، برای شما ساخته شده است یا خیر؟

اکثر افراد از دوچرخه برای تناسب اندام استفاده می­کنند. لازم است با توجه به اندام خود برای انتخاب دوچرخه اقدام کنید که از آسیب­های مزمنی که ممکن است هنگام دوچرخه سواری پیش آید، جلوگیری ­کنید. هنگام خرید دوچرخه حتما برای تست دوچرخه برقی که مدنظر دارید، وقت بگذارید.

در این مقاله به بررسی انواع دوچرخه برقی پرداختیم و در نهایت برخی از دوچرخه­های مناسب افراد 35 سال به بالا را معرفی کردیم. برای دوچرخه سواری برقی چه به دنبال ورزش کردن باشید، چه به دنبال تفریح و سرگرمی، در نهایت دوچرخه برقی وسیله­ای سرگرم کننده برای حمل و نقل محسوب می­شود.

کلمه کلیدی اصلی: انواع دوچرخه برقی

کلمات مرتبط: مدل­های مناسب دوچرخه برقی برای افراد بالای 35 سال

عنوان سئو: انواع دوچرخه برقی و قابلیت‌ها و ویژگی‌های آنها را بشناسید

متا: دوچرخه‌های برقی مانند دوچرخه معمولی تقسیم‌بندی می‌شوند. انواع دوچرخه برقی شامل دوچرخه‌های کوهستانی، جاده‌ای، دوچرخه‌های شهری، هیبریدی، باری و تاشو هستند.

منابع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا