دوچرخه برقی

تفاوت‌های دوچرخه برقی موتور میانی با هاب و هر آنچه که لازم است در این‌باره بدانید

تفاوت‌های دوچرخه برقی موتور میانی با هاب شامل چه مواردی است؟ امروزه برخی همان تصور کودکانه را نسبت به دوچرخه دارند که باید گفت از انقلاب این صنعت جا مانده‌اند! احتمالا علاقه به این مسئله شما را به این مسیر کشانده است که با تفاوت‌های اساسی این دو مدل آشنا شوید.

دوچرخه‌هایی که در زمانی از کودکی فقط در کارتن‌ها یا کتاب‌ها دیدیم و خواندیم و امروزه شاهد تحقق این رویا هستیم. مناسب‌ترین دوچرخه برقی برای شما یا خانواده‌تان چیست؟ اصلا مگر فرقی هم دارند، دوچرخه برقی است دیگر؟! در ادامه با تفاوت‌های دوچرخه برقی موتور میانی با هاب بیشتر آشنا می‌شویم و خواهیم دید که آیا این دو فرق چندانی با هم دارند یا خیر.

 قبل از انتخاب دوچرخه برقی در نظر داشته باشید

اتفاقی که برای شما در انتهای این مقاله می‌افتد، افزایش آگاهی شما درباره تفاوت‌های دوچرخه برقی موتور میانی با هاب است. مبحثی که انتخاب یا خرید را برای شما راحت‌تر می‌کند؛ انتخابی بر مبنای نیاز‌ها، سن و بودجه‌ای است که برای خرید احتمالی این محصول در نظر گرفته‌اید. کدام دوچرخه بهتر است؟ دوچرخه توپی هاب یا موتور میل‌لنگ یا همان دوچرخه موتورمیانی؟ در ادامه کامل به تعاریف و تفاوت‌های این دو مدل برای آگاهی هرچه بهتر شما نسبت به این موضوع خواهیم پرداخت.

موتور هاب سوار بر دوچرخه برقی

درباره موتور‌های هاب می‌توان گفت که از رایج‌ترین مدل بر روی دوچرخه‌ها هستند؛ موتوری که سیر تکامل آن سال‌ها برای تبدیل شدن به یک ماشین کارآمد و قابل ‌اعتماد مردم، طول کشید. همانطور که از نام آن پیدا است، به صورتی توپی شکل طراحی شده و به طور معمول بر روی چرخ عقب بسته می‌شود.

البته به روی چرخ جلو یا وسط هم قابل نصب هستند، ولی از شکل رایج دوچرخه فاصله می‌گیرند و این ظاهر با ذهن مصرف‌کننده آشنا نیست. توپی هاب مثل یک ماشین، دستگاه شما را به جلو هدایت می‌کند و به لطف همین سادگی در عمل، می‌تواند قدرت زیادی به دوچرخه اضافه کند.

موتور میانی سوار بر دوچرخه برقی

موتورهای میانی یا موتور میل لنگ، بین پدال‌های دوچرخه قرار دارند و مستقیم به خود پدال وصل می‌شوند. به همین علت به آن‌ها موتور‌های میانی می‌گویند. موتور میانی دوچرخه برقی، محرک قسمت میل لنگ دوچرخه است و با قسمت چرخ‌دنده یا گیربکس دوچرخه هماهنگی دارد. این دوچرخه به جای ظاهر ساده، در قسمت بازخورد، کارآمد و شفاف عمل می‌کند.

برای خرید دوچرخه برقی کدام مدل مناسب‌تر است، تفاوت‌های دوچرخه برقی موتور میانی با هاب؟
تفاوت‌های دوچرخه برقی موتور میانی با هاب

در مقایسه دو مدل دوچرخه برقی موتور میانی و هاب به این نکته هم باید توجه کرد که موقعیت جغرافیایی در انتخاب محصول موثر است. برای مثال دوچرخه‌های موتور میانی در اروپا بسیار محبوب‌تر از آمریکای شمالی است. علاوه بر این دو شرکت پاناسونیک و یاماها در توسعه و پیشرفت صنعت دوچرخه برقی در شرق جهان بسیار خوب عمل کردند.

در ادامه براساس قابلیت‌های مختلف به بررسی و نقد تفاوت‌های دوچرخه برقی موتور میانی با هاب می‌پردازیم.

مزایا و معایب بر اساس موقعیت قرارگیری به روی دوچرخه

قرارگیری موتور هاب روی دوچرخه به راحتی انجام می‌پذیرد و هیچ تغییری در شکل و طراحی دوچرخه ایجاد نمی‌کند. نقطه ثقل دستگاه بسیار پایین است که این مسئله برای حفظ تعادل و حفظ حالت قدیمی یا کلاسیک دوچرخه، بسیار مناسب است.

در مدل هاب، انتقال نیرو از موتور به دوچرخه به راحتی انجام می‌شود. چرا که به طور مستقیم به چرخ وصل می‌شود. این مسئله در صورت نیاز باعث سهولت در انجام تعمیر قطعه موتور می‌شود. به دلیل موقعیت قرارگیری دستگاه هاب به روی دوچرخه، با کمک به روزرسانی کیت جاگیری این قطعه می‌تواند روی تقریبا اکثر دوچرخه‌ها نصب شود.

موتور میانی

موتور میانی یا موتور میل لنگ، داخل براکت پایین دوچرخه «میان دو پدال» یا نزدیک آن قرار می‌گیرد. بنابراین وزن اضافی روی دوچرخه سوار نمی‌شود که در نتیجه یک تعادل خوب و احساس یک دوچرخه به سبک و سیاق کلاسیک یا معمول را ایجاد می‌کند. در این‌ حال نقصی که با توجه به نحوه قرارگیری در موتور میانی وجود دارد، چالش‌هایی است که در خدمات و تعمیرات این بخش از دوچرخه برقی ایجاد می‌شود.

قرار گرفتن سیستم موتور میل لنگ یا موتور میانی به روی چرخ دنده عقب دوچرخه می‌تواند از جمله چالش‌هایی باشد که در صورت نیاز به تعمیرات با آن مواجه گردید. در این مورد تعمیرات ملزم به برداشتن چرخ عقب است.

همچنین در مورد جاگذاری موتور میانی برای دوچرخه معمولی می‌توان گفت که عملی بسیار دشوار است.

نصب به روی بدنه موتور هاب و موتور میانی

هر کسی که مقداری کار فنی بلد باشد، می‌تواند با خرید یک کیت دوچرخه برقی و توپی هاب دوچرخه خود را تبدیل به دوچرخه برقی کند. البته این مسئله تا حدودی نیازمند تجربه است؛ در حالت دیگر اگر هم به هر دلیلی قادر به انجام این کار نیستید، می‌توانید با صرف هزینه‌ کم «نسبت به قیمت دوچرخه برقی در بازار» این کار را به یک تعمیرکار دوچرخه بسپارید که معمولا افرادی که در حیطه فروش دوچرخه کار می‌کنند، قادر به انجام این کار هستند.

همانطور که گفته شد، موتور هاب جزو موتورهای نسبتا ساده‌ای است که پیاده‌سازی آن نسبتا راحت انجام می‌شود. این بدین معنا است که می‌توانید این موتور را از دوچرخه‌ای به دوچرخه دیگر منتقل کنید؛ به عنوان مثال کیت تبدیل ebike Bafang 48W به شدت توسط کاربران توصیه شده است. در نتیجه شما در یک روز صاحب یک دوچرخه برقی قدرتمند می‌شوید.

نصب موتور میل لنگ یا موتور میانی کار بسیار فنی است و نیازمند تخصص است. از این رو تعداد کمی از مردم قادر به استفاده از کیت این موتور هستند. به نوعی می‌توان گفت که موتور وسط دوچرخه برقی، بخشی از ساختار دوچرخه است که تغییر و دستکاری آن موجب دردسر خواهد شد!

تفاوت‌های دوچرخه برقی موتور میانی با هاب طبق احساس سواری

اساس حرکت دادن یک موتور هاب این است که از چرخ عقب نیرو را تولید و شما را به جلو هدایت می‌کند. در مقابل، عملکرد موتور میانی یا موتور میل لنگ تا حدود زیادی به پدال زدن شما وابسته است. به همین دلیل بسیاری از دوچرخه سواران با تجربه در این زمینه بر این باور هستند که دوچرخه‌های برقی با موتور میانی، حس دوچرخه سواری طبیعی‌تری را برای مصرف‌کننده ایجاد می‌کند. از جهتی هم اگر تمرکز و نیاز شما نسبت به دوچرخه برای جایجایی و حمل و نقل است، نظر شما می‌تواند متفاوت باشد.

مزایا و معایب بر اساس گرمایش موتور

در ذیل درباره تفاوت‌های دوچرخه برقی موتور میانی با هاب به نکته‌ای می‌پردازیم که برخی کاربران با آن مواجه شده‌اند.

موتور توپی هاب کاملا مهر و موم شده و به اصطلاح آّب‌بندی شده است. با توجه به محاسبات روی کاغذی می‌توان گفت که در این موتور به علت داشتن محفظه بسته، هیچ راهی برای خروج گرما وجود ندارد. با وجود این تفسیر، اکثر دستگاه‌ها دارای قطعات و مکانیزمی هستند که این مسئله را کنترل می‌کنند.

در اصل در یک دستگاه دوچرخه برقی با سازنده معتبر، شما نباید به این مشکل برخورد کنید. توضیح مختصری هم درباره موتور میانی وجود دارد که معمولا دارای یک محفظه خنک‌کننده و فن‌‌دار هستند که باعث می‌شود گرما به طور مؤثرتری نسبت به موتور هاب خارج شود.

آیا دوچرخه برقی قابل حمل است؟

موتور هاب یا موتور توپی چرخ را کمی سنگین‌تر می‌کند. حداقل وزنی که این موتور به دوچرخه اضافه می‌کند، حدود 2.2 کیلوگرم است، ولی می‌تواند به طور قابل ملاحظه‌ای بیشتر از این حدود باشد! این موضوع مقداری از وزن بالای 20 کیلوگرم دوچرخه برقی را توجیح می‌کند. دوچرخه‌های موتور میانی معمولا تا حدودی سبک‌تر از دوچرخه‌های موتور‌ هاب هستند و این به دلیل سبکی قسمت موتور و باتری دوچرخه است. این بدیهی است که قطعات مذکور در افزایش یا کاهش وزن دوچرخه تاثیر داشته باشد.    

قدرت موتور هاب نسبت به موتور میانی

همانطور که توضیح داده شد، موتور هاب در دوچرخه برقی بر اساس یک اصل نسبتا ساده کار می‌کند و این می‌تواند باعث قدرتمند بودن این نوع موتور باشد. در اکثر کشورها بر اساس قوانین عبور و مرور تنها محدودیت این است که شما تا چه مقدار مجاز هستید وسیله نقلیه با موتور قدرتمند داشته باشید.

این بدین معنا است که شما با دوچرخه برقی خود قادر به پیمودن مسافت‌های طولانی، سریع راندن و پشت سر گذاشتن پست و بلندی‌ها با استفاده از موتور دوچرخه هاب هستید و همه اینها با مقدار کمی پدال زدن میسر می‌شود.

از خواص دوچرخه برقی می‌توان به عبور و مرور سریع در شهر اشاره کرد.
تفاوت‌های دوچرخه برقی موتور میانی با هاب چیست

قدرت برق یا قدرت عضله؟

عامل محدودساز در دوچرخه برقی با موتور میانی، شرطی بودن حرکت براساس استقامت زنجیر و چرخ دنده است. تا به امروز سیستم‌های طراحی شده برای این مدل دستگاه با استفاده از زنجیر چرخ و چرخ‌دنده استاندارد بوده است که بنابراین علت، قدرت در حصار محدودیت به سر می‌برد. در عمل قدرت این مدل موتور به  W250 «وات»، محدود می‌شود.

نکته‌ای که باید در تفاوت‌های دوچرخه موتور برقی موتور میانی با هاب در نظر داشت، این است که در موتور میانی قدرت می‌تواند با اضافه کردن دنده، افزایش پیدا کند. مصرف‌کننده عزیز اگر صرفا قدرت عضله شما به استفاده از موتور برقی هاب خلاصه می‌شود، استفاده از موتور هاب را به شما توصیه می‌کنیم!

نگهداری و تعمیرات

از تفاوت‌های دوچرخه برقی موتور میانی با هاب که حائز اهمیت است، این است که در توپی هاب، موتور مهر و موم و داخل محفظه است که نیازمند تعمیر و نگهداری کمی هستند. آن‌ها معمولا در برابر باد و باران، تگرگ و برف مقاومت نشان می‌دهند و مشکل چندانی برای شما ایجاد نمی‌کنند؛ حتی اگر کیلومترها از آن استفاده کرده باشید!

اگر موتور هاب کامل از کار بیفتد، به طور معمول قابل تعویض است، در حالی که مشکل را به قسمت دیگر دوچرخه سرایت نمی‌دهند. علاوه بر این در صورت نیاز به ارتقاء، به راحتی می‌توانید موتور جدیدتر و قدرتمندتری را جایگزین کنید.

توجه داشته باشید که دو مدل موتور هاب وجود دارد: موتور بدون دنده و موتور دنده‌دار. مدل اول دوام بسیار بالایی دارد و اگر در کنار انفجار موشک قرار نگیرد، می‌تواند عمر طولانی داشته باشد! مدل دوم هم با از بین رفتن دندانه‌های گیربکس داخلی از بین می‌رود و نیازمند تعویض است. 

خصوصیات موتور میانی

موتور میانی همانند رقیب خود یعنی موتور هاب در مقابل عناصر طبیعت، مقاوم است. بسیاری از قسمت‌های سیستم دوچرخه برقی یا موتور میانی به طور اختصاصی طراحی و اجرا می‌شوند. بنابراین اگر در شرایطی هستید که به قطعه‌ای نیاز دارید و به هر دلیل دسترسی به خدمات شرکت نیست، تامین قطعه می‌تواند گران و گاهی غیرممکن باشد.

کل سیستم دستگاه موتور میانی یکپارچه و به اصطلاح آّب‌بندی شده است «مثل موتور، کنترل‌کننده‌ها و سنسور‌ها»؛ بنابراین اگر یکی از اجزا خراب شد، باید کل موتور باز شود و قطعات جایگزین شود (مثل باز کردن موتور ماشین که باید برای تعمیر موتور کل اجزای مرتبط با هم تعویض شود). لازم به ذکر است که این عملکرد شامل موتور هاب هم می‌شود.

استهلاک در دوچرخه‌های برقی

به دلیل استقلال در عملکرد موتور هاب در دوچرخه‌های برقی فشار چندانی به سیستم دوچرخه شما وارد نمی‌شود. با این حال، برای بسیاری از افراد ‌استفاده از زنجیر دوچرخه، استهلاک زیادی به همراه نخواهد داشت، زیرا مواقعی وجود دارد که شما رکاب نمی‌زنید.

نصب لوازم جانبی به روی دوچرخه برقی (مثل کیلومتر شمار و...) می‌تواند در تعمیر و نگهداری دوچرخه کمک‌رسان باشد.
تفاوت‌های دوچرخه برقی موتور میانی با هاب به زبان ساده

مصرف در دوچرخه موتور هاب

از سوی دیگر در هر دوچرخه برقی لنت ترمز جزو قطعات مصرفی حساب می‌شود. می‌تواند مصرف شما در این زمینه متغیر باشد، برای مثال، با توجه به وزنی که بر روی دوچرخه وارد می‌شود، در سرعت‌های بالا، مصرف را بالاتر می‌برد. زیرا به قدرت توقف بیشتری لازم است؛ بنابراین لنت ترمز سریع‌تر فرسوده می‌شود.

نکته دیگری که در مبحث ترمز وجود دارد، این است که عملکرد شما در استفاده دوچرخه‌های برقی، با استفاده از ترمزهای دیسکی نسبت به ترمزهای کالیپری بهتر است. ترمزهای دیسکی قدرت توقف را افزایش می‌دهد، ولی این را باید در نظر داشت که در این صورت میزان تعویض قطعه بیشتر از حالت معمول خواهد بود.

مصرف در دوچرخه موتور میانی

طبیعتا استفاده از دوچرخه موتور میانی منجر به افزایش هزینه تعمیر و نگهداری در قسمت قطعات «عضو‌های در ارتباط با زنجیر متحرک مثل چرخ‌دنده‌ها و …»، خواهد بود. وقتی که از دوچرخه موتور میانی مصرف می‌کنید، سالی یک مرتبه باید زنجیر دوچرخه را تعویض کنید. با استفاده از اپلیکیشن‌های موجود می‌توان استفاده در روز و سال استهلاک زنجیر را محاسبه و کنترل کرد.

با این روش شما در خرید دوچرخه دست دوم متوجه کارکرد دوچرخه خواهید شد. مثال بارز این مسئله موقعی است که شما با ادعای فروشنده مبنی بر اینکه: «این دوچرخه تکان نخورده تا به امروز…!» و این قبیل ادعاها را می‌توانید با این ترفند در مقاله تفاوت‌های دوچرخه برقی موتور میانی با هاب، در صورت نیاز به راحتی رد کنید.             

موتور هاب به طور معمول در قسمت عقب دوچرخه اجرا می‌شود.
تفاوت‌های دوچرخه برقی موتور میانی با هاب

 کدام نوع از دوچرخه برقی بهتر عمل می‌کند؟

با استفاده از خاصیت و عملکرد موتور هاب، شما به راحتی می‌توانید یک سواری طولانی را بدون تعویض دنده انجام دهید. در این میان یک دنده وسط دوچرخه درگیر می‌شود که با استفاده از قدرت موتور هاب، به شما در سربالایی‌ها و سرپایینی‌ها سواری دهد. همانطور که گفته شد، این مسئله خوشایند افرادی که از استفاده به سبک سنتی دوچرخه لذت می‌برند، نیست.

مزیت اصلی موتور میانی در دوچرخه‌های برقی این است که با چرخ دنده‌های دوچرخه کار می‌کند. این بدین معنا است که موتور میانی در تپه‌ها یا سربالایی‌ها بهتر از یک موتور هاب عمل می‌کند. طبق تجربه فردی تفاوت چندانی بین این دو در مسیرهای پر پیچ و خم نیست؛ به جز تعویض دنده به صورت موثر در مدل موتور میانی.

مدل‌های مناسب دوچرخه برقی برای افراد میانسال

طبق تحقیقات و آزمایشات برخی مصرف‌کنندگان، برای تپه‌های بسیار شیب‌دار، یک موتور توپی 350 وات بهتر از یک موتور میانی 250 وات عمل می‌کند، اما برای سربالایی‌های طولانی با شیب کمتر، موتور 250 واتی درایو میانی بسیار بهتر و روان‌تر عمل می‌کند. به همین دلیل است که دوچرخه‌های موتور میانی جزو مدل‌های مناسب دوچرخه برقی برای افراد بالای 40 سال است.

دوچرخه برقی موتور میانی از برند اسپانیایی BH از مدل‌های مناسبی است که امتحان خود را در آزمون‌های سرسخت تپه‌های پر شیب و فراز، پس داده است. در مثالی دیگر از این موارد می‌توان به مدلCube Elly Ride  400  هیبریدی اشاره کرد که تنها با 250 وات قدرت و با کمک ده دنده از برند گیربکس Shimano Doere می‌توان به جنگ تپه‌های پر فراز و نشیب رفت.

با این همه نباید از مدل موتور میانی Haibike Xduro Trekking Pro با طراحی آلمانی این دوچرخه، غافل شد!

در کنار این برند می‌توان به مدل دوچرخه موتور میانیHaibike Sduro Hard seven  اشاره کرد که جزوی از خانواده eMTB  یا دوچرخه برقی کوه‌پیما است. با توجه به مطالبی که در این مقاله خواندیم، از نمونه مدل‌های موتور هاب می‌توان به مدل توپی قدرتمند BAFANG Rear Wheel 500W اشاره کرد که قابل اجرا به روی دوچرخه‌های سایز 20 تا سایز 27.5 است.

نتیجه‌گیری

امروزه استفاده از دوچرخه‌ها مختص به رده سنی خاصی نیست. با توجه به آلودگی هوا و ترافیک در سطح شهر‌های شلوغ و همچنین توجه ورزشکاران در استفاده از این دسته دوچرخه‌ها در جهان، روز به روز بیشتر مورد توجه مردم قرار می‌گیرد.

با بررسی تفاوت‌های دوچرخه برقی موتور میانی با هاب در این مقاله سعی کردیم که اطلاعات مورد نیاز برای شناخت بیشتر این دست از دوچرخه‌های برقی بپردازیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا