دوچرخه برقی

چگونه کدهای خطای دوچرخه برقی را رفع کنیم؟

سوارکاران دوچرخه برقی اغلب کدهای خطایی را روی نمایشگر خود دریافت می‌کنند. کدهایی که کمتر کسی علاقه‌ای به دیدن و رویارویی با آن را دارد! به طور کلی این خطاها نشان دهنده مشکلی در دوچرخه هستند. واقعا چه کسی تمایل به مشکل دار شدن وسیله نقلیه شخصی خود دارد؟ از این در این متن قصد داریم به بررسی و رفع کدهای خطای دوچرخه برقی بپردازیم.   

افرادی که از دوچرخه های برقی استفاده می کنند اغلب کدهای خطا را روی نمایشگر دریافت می کنند. دریافت کدهای خطا چیزی است که هیچ سوارکاری نمی خواهد ببیند. زیرا به طور کلی، کدهای خطا مشکلی در دوچرخه برقی را بیان می‌کنند. وجود دارد. ممکن است برخی از سوارکاران جدید چنین خطاهایی را در نظر نگیرند. از این رو در این متن تمامی خطاها را به طور کامل با جزئیات بیان خواهیم کرد.

رایج‌ترین خطای دوچرخه برقی

با هر خطایی دوچرخه برقی شروع به چشمک زدن می‌کند. در این زمان شما باید برنامه دوچرخه برقی خود را در تلفن هوشمند باز کرده و توضیحات دقیق خطا را دریافت کنید. هر کد خطا مشکلات مختلفی را در مورد دوچرخه تعریف می‌کند.بنابراین خطاهای رایج و کدهای آن‌ها را دریابید.

دوچرخه برقی با برخی از خطاهای رایج همراه است، فرقی نمی‌کند که دوچرخه برقی شما گران قیمت است یا قیمت متوسط رو به پایین دارد، در هر صورت بروز خطاهایی در آن طبیعی به شمار می‌آید. این خطاها ممکن است بر سیستم الکتریکی دوچرخه تأثیر بگذارند. برخی از خطاهای رایج دوچرخه برقی عبارت‌اند از:

آیا با رایج‌ترین خطای دوچرخه برقی آشنا هستید؟

خطای دریچه گاز

بسیاری از دوچرخه سواران تمایل دارند سیم دریچه گاز را عقب بکشند و حتی آن را سریع رها کنند. این تمایل نادرست باعث شکستگی یا آسیب دیدگی دریچه گاز می‌شود.

خطای سنسور سرعت یا گشتاور

خطای سنسو یا گشتاور از رایج‌تری خطای دوچرخه برقی است. این خطا به دلیل استفاده بیش از حد از سنسورها یا خطاها ایجاد می‌شود. همچنین ذرات گرد و غبار آزاد شده از اهرم ترمز باعث خطای سنسور سرعت خواهد شد.

ولتاژ باتری

حفاظت از ولتاژ پایین و ولتاژ بیش از حد باعث خطا می‌شود. اگر از باتری به درستی استفاده ‌نکنید، در حالت خواب قرار می‌گیرد یا به درستی کار نمی‌کند.

شاخک‌های باتری

اگر شاخک‌های باتری به درستی ردیف نشده باشند، مدار الکتریکی کامل نمی‌شود. این موضوع از عملکرد موثر باتری جلوگیری می‌کند.

راه‌کارهایی برای رفع کدهای خطای دوچرخه برقی وجود دارد که در این متن به طور کامل به آن اشاره شده است.

ناهنجاری ارتباطی

مشکلات ارتباطی ممکن است باعث بروز خطا بین کنترلر و نمایشگر شود. همچنین ممکن است به دلیل کابل‌های نامرغوب یا ارزان این مشکل رخ دهد.

خطای فاز باز شدن موتور

معمولاً هنگامی که سنسور قادر به کالیبراسیون صحیح نباشد، خطاها رخ می‌دهند. همچنین در هنگام برخورد نرم‌افزار و قطع شدن اتصال ممکن است چنین خطایی را مشاهده کنید، بنابراین قبل از اینکه به سراغ کدهای خطای دوچرخه برقی برویم، در اینجا چند نکته کلی برای حل این مشکلات رایج را مطرح کرده‌ایم.

  • دوچرخه برقی خود را خاموش کرده و 10 ثانیه صبر کنید. به راحتی دوچرخه برقی خود را با یک کامپیوتر راه اندازی مجدد کرده. این راه‌کار به طور فوق‌العاده مشکل شما را حل خواهد کرد. از این رو به شما توصیه می‌کنیم که در صورت بروز چنین مشکلاتی این راه حل طلایی را امتحان کنید.
  • مراقب باتری‌ها باشید. همیشه درستی در نصب و شارژ آن را مورد بررسی قرار دهید.
  • تمام اتصالات قابل مشاهده را به درستی بررسی کرده. بررسی کنید که آیا نمایشگر به اندازه کافی درگیر شده است یا خیر؟
  • مطمئن شوید که آهنربا پره‌ای در جای مناسب قرار دارد و پیچ خورده نیست. با وجود آهنربا از دست رفته، موتور دوچرخه الکترونیکی نمی تواند سرعت را به طور مناسب با سنسور سرعت تعیین کند. به طور کلی سنسور در این حالت به حالت اضطراری تغییر پیدا کرده یا به طور کامل کار نمی‌کند.

لیست کدهای خطای تمام دوچرخه‌های برقی

کدهای خطا ممکن است با توجه به برندهای مختلف متفاوت باشد. اگر ترفندهای بالا برای شما کارساز نبود، به کدهای خطای دوچرخه برقی زیر نگاهی بیندازید .در جدول زیر معنی کد خطا را به همراه چند راه حل نشان داده‌ایم. 

کد خطاعلت خطاشرح
4باز کردن خطای دریچه گازهنگامی که دریچه گاز قادر به بازگشت به موقعیت شروع نیست. مسیر آن را بررسی کنید که چیزی ان را مسدود نکرده باشد.
5خطای دریچه گازممکن است دریچه گاز آسیب دیده باشد، از این رو در صورت بروز چنین خطایی کابل دریچه گاز را بررسی کنید.
6حفاظت از ولتاژ پایینباتری در مقایسه با دوچرخه برقی ظرفیت کمتری دارد. بروز چنین خطایی به معنای کارنکردن باتری است.
7محافظت در مقابل ولتاژ بیش از حد مجازدر این حالت ولتاژ باتری برای راه اندازی دوچرخه بسیار زیاد است. از این رو چنین خطایی رخ می‌دهد.
8خطای سنسو موتور هالحداقل یک سیم سنسور سالن ممکن است آسیب دیده یا قطع شده باشد.
9خطای خط فاز موتورکد 9 خطای دوچرخه برقی دلالیت بر آسیب یا قطع حداقل یک سیم فاز دارد.
10خطای دما بالاکنترلر برای تحمل دمایی که با کد خطای دوچرخه برقی 10 نشان داده شده است به حداکثر سطح خود می‌رسد. قبل از استفاده از دوچرخه برقی اجازه دهید که تمام کنترلرها خنک شوند.
11خطای سنسور دماسنسور دمای کنترلر قطع شده یا آسیب دیده است.
12خطای سنسور جریانسنسور جریان قطع شده یا آسیب دیده است.
21خطای جریان الکتریکیدر این حالت کابل موتور وصل نیست. اتصال را با کنترلر به موتور وصل کنید. اگر کد خطا باقی ماند، با هسته موتور جدید و خطای کنترلر آن را تست کنید.
25ناهنجاری ترمزلنت‌های ترمز را از برق بکشید و برای بررسی هر ترمز دوچرخه را دوباره راه اندازی کنید. اگر خطا باقی ماند، پس از کشیدن ترمز یک کنترلر جدید را امتحان کنید.
29خطای سنسور ولتاژ باتریاین خطا گویا آسیب به سنسورهای بسته باتری است. برای حل این مشکل به فروشنده مراجعه کنید.
30ناهنجاری ارتباطیدر حالت بروز خطای ناهنجاری ارتباطی اتصال نامناسب بین نمایشگر و کنترلر رخ داده است. در این حالت تمامی آسیب‌های خوردگی و اتصال کابل را باید بررسی کرد.
31حفاظت از اوج بیش از جریانولتاژ جریان خیلی بالایی به بسته باتری اعمال می‌شود. اگر سیستم قفل شد، تقاضا را کاهش دهید و دوچرخه را دوباره راه اندازی کنید.
34ACC_VOLTAGE  خطایاین خطای منبع تغذیه دوچرخه برقی است.
35V3 خطای سنسور 4در این حالت مشکل از سنسور منبع تغذیه است. سنسور موتور و سیم‌های حسگر را بررسی کنید.
36خطای Lights vخرابی خروجی برقی خط نور دوچرخه‌های برقی یا خط نور خطای کمکی است. در این حالت لوازم جانبی سیم کشی را بررسی کنید. آن را جدا کرده و با تامین کننده لوازم جانبی تماس بگیرید.
جدول لیست خطاهای تمام دوچرخه‌های برقی

نتیجه

اگر تازه کار هستید یا قصد خرید دوچرخه برقی دارید، این راهنما برای شما مناسب است. در این متن ما تمامی کدهای خطای دوچرخه برقی را به طور کامل توضیح داده‌ایم. این راه‌کارها شما را در جهت رفع کامل آن‌ها کمک می‌کند. 

بروز خطا در دوچرخه برقی امری طبیعی است که در تمامی دوچرخه‌ها با قیمت‌های متفاوت رخ می‌دهد. از این رو با آشنایی با انواع آن‌ها و روش رفع هریک از خطاهای نامبرده آن را به راحتی رفع کنید. امیدواریم که مطالب فوق مورد استفاده شما قرار گیرد.

باترو، یک برند ایرانی‌ست که برای اولین بار دوچرخه‌های برقی با موتور میانی، تولید می‌کند. یکی از جدیدترین تولیدات این شرکت، دوچرخه برقی باری است که برای اولین بار در ایران تولید می‌شود. این برند به واسطه همکاری با برند بزرگ بوش از کیفیت قطعات بالایی برخوردار است. برای اطلاعات بیشتر در مورد دوچرخه‌های برقی باترو، کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا