دوچرخه برقی

آنچه باید درباره سیستم تعلیق دوچرخه برقی بدانید

قبلا در مقاله هر آنچه که باید درباره انواع موتور دوچرخه برقی بدانید، با موتورهای هاب و درایو متوسط آشنا شدید. این بار در مقاله پیشرو قصد داریم که اطلاعات مفیدی را در مورد سیستم تعلیق دوچرخه برقی به شما ارائه دهیم. به سیستم تعلیق دوچرخه کمک فنر نیز گفته می‌شود. این سیستم به دلیل راحت‌تر و پایدارتر کردن دوچرخه‌سواری و کسب تجربه بهتر سوار به وجود آمد.

سیستم تعلیق به طور گسترده در انواع مختلف دوچرخه‌ به ویژه دوچرخه برقی کوهستان با تایرهای پهن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سیستم آسیب ضربه به قاب و دوچرخه‌سوار را در هنگام سواری روی جاده‌های ناهموار سربالایی و کوهستانی کاهش می‌دهد. پس از مطالعه این مقاله به درک واضحی از انواع سیستم تعلیق و مزایا و معایب آن‌ها خواهید رسید.

انواع مختلف سیستم تعلیق دوچرخه برقی

در حال حاضر دوچرخه‌هایی با سه نوع سیستم تعلیق وجود دارد. این دوچرخه‌ها شامل دوچرخه‌هایی با سیستم تعلیق کامل، با سیستم تعلیق جلو و دوچرخه‌هایی بدون سیستم تعلیق هستند.

در ابتدا تعاریف هر یک از این سه نوع سیستم تعلیق ارائه شده است. سپس به طور مفصل با ویژگی‌ها، معایب و مزایای هر یک از آن‌ها آشنا می‌شوید.

دوچرخ دوچرخه توسط چنگال‌های مختلفی به یکدیگر متصل می‌شوند که به آن‌ها چنگال جلو و عقب می‌گویند. هنگامی که یک دوچرخه دارای سیستم تعلیق جلو و عقب باشد، آن را یک دوچرخه تعلیق دوگانه یا کامل می‌نامند.

همچنین دوچرخه‌ای که فقط سیستم تعلیق جلویی داشته باشد، تعلیق جلو یا هاردتیل نامیده می‌شود. دوچرخه بدون سیستم تعلیق نیز از اسمش مشخص است که دارای هیچ کدام از سیستم‌های تعلیق عقب و جلو نیست. معمولا این نوع دوچرخه‌ها به دوچرخه‌های جامد یا سفت و سخت معروف هستند.

سیستم تعلیق کامل

یک دوچرخه با سیستم تعلیق کامل معمولا دارای دو نوع سیستم تعلیق جلو و عقب است. البته به خاطر داشته باشید که دوچرخه‌ای که سیستم تعلیق عقب دارد، معمولا دارای سیستم تعلیق جلو نیز است. با اطمینان گفته می‌شود که دوچرخه‌ای که فقط سیستم تعلیق عقب داشته باشد، وجود ندارد.

به طور کلی سیستم تعلیق دوچرخه برقی به چهار نوع فنری، لاستیک مقاومتی، پنوماتیک و هیدرولیک تقسیم می‌شوند. نوع فنری و هیدرولیک متداول‌ترین سیستم‌های تعلیق در بازار هستند.

همچنین بسیار معمول است که هر دو نوع این سیستم‌ها روی یک دوچرخه قرار گیرند. این نوع سیستم جذب ضربه دوگانه معمولا در دوچرخه‌های آفرود کوهستانی برای دوچرخه‌سواری بهتر در برخی زمین‌های پیچیده استفاده می‌شود. زیرا جلو و عقب دوچرخه در هنگام بالا رفتن از سربالایی یا سرازیری تحت فشار خارجی قرار می‌گیرد.

آشنایی با سیستم تعلیق دوچرخه برقی‌ مختلف

ترکیب سیستم‌های تعلیق فنری و هیدرولیک برای بسیاری از علاقه‌مندان به دوچرخه‌سواری یک گزینه عالی به شمار می‌رود. برای کسب هیجان و به چالش کشیدن خود شاید بخواهید که کارهای دشواری مانند پریدن در هوا با دوچرخه را انجام دهید. در این صورت برای اطمینان از سالم ماندن خود و چنگال‌های دوچرخه به کمک فنرهای قوی نیاز دارید. بنابراین در دوچرخه برقی با سیستم تعلیق کامل نیازی به نگرانی در مورد عملکرد دوچرخه در زمینه جذب ضربه نیست.

برای مثال دوچرخه Himiway Escape با تایرهای عریض به یک سیستم تعلیق دوگانه با یک سیستم هیدرولیک در جلو و یک فنر در عقب مجهز است. این دوچرخه تجربه دوچرخه‌سواری فوق‌العاده‌ای را برای شما به ارمغان می‌آورد.

سیستم تعلیق فنری

میرایی سیستم تعلیق فنری معمولا برای شما اثر جذب ضربه قابل توجهی را با هزینه کمتر به ارمغان می‌آورد. بنابراین اولین انتخاب اکثر تولیدکنندگان دوچرخه‌های میان رده نوع فنری سیستم تعلیق است. عیب این نوع سیستم تعلیق دوچرخه برقی این است که نسبت به سایر سیستم‌های تعلیق به اندازه کافی سبک نیست.

سیستم تعلیق لاستیک مقاومتی

سیستم تعلیق لاستیک مقاومتی وزن سبک‌تری نسبت به سیستم تعلیق فنری دارد و به راحتی قابل تنظیم است. این نوع سیستم تعلیق نیاز به نگهداری کمتری نیز دارد. با این وجود سیستم تعلیق لاستیک مقاومتی پس از استفاده طولانی مدت خراب شده و با گذشت زمان سخت می‌شود. در این صورت با خراب و سخت شدن این نوع سیستم تعلیق اثر جذب شوک کاهش می‌یابد. در این زمان شما باید سیستم تعلیق جدیدی را جایگزین کنید.

چند نوع سیستم تعلیق دوچرخه برقی‌ وجود دارد؟

سیستم تعلیق پنوماتیک

سیستم تعلیق پنوماتیک فشار تولید شده توسط فشرده‌سازی گاز را برای دستیابی به اثر جذب شوک مورد استفاده قرار می‌دهد. وزن فوق‌العاده سبک بزرگترین مزیت این نوع سیستم تعلیق است. علاوه بر این میرایی هوا فرسودگی را تجربه نمی‌کند. به همین دلیل سیستم تعلیق پنوماتیک از نوع لاستیک مقاومتی بهتر است.

این نوع سیستم تعلیق یک نقطه ضعف نیز دارد. در این سیستم تعلیق گاز به راحتی نشت می‌کند، بنابراین باید مرتبا فشار هوا را چک و کالیبره سازید. در غیر این صورت سیستم تعلیق به احتمال زیاد به دلیل نشت هوا نامتعادل می‌شود و ممکن است که به چنگال آسیب برسد.

سیستم تعلیق هیدرولیک

سیستم تعلیق هیدرولیک یکی دیگر از انواع سیستم تعلیق دوچرخه برقی به شمار می‌رود. این نوع سیستم تقریبا از همه جنبه‌ها عالی است. سیستم هیدرولیک نه تنها از نظر وزن سبک است، بلکه نیازی به تعمیر و نگهداری مکرر ندارد.

همچنین احتمال خرابی سیستم تعلیق هیدرولیک کم است و اثرات ضربه‌گیری عالی دارد. با این وجود هنگامی که این نوع سیستم آسیب ببیند، فرآیند تعمیر و تعویض هزینه قابل توجهی را برای شما به دنبال دارد.

معرفی انواع مختلف سیستم تعلیق دوچرخه برقی‌

سیستم تعلیق جلو

اکثر دوچرخه‌های برقی میان رده موجود در بازار فقط به سیستم تعلیق جلو مجهز هستند. زیرا این نوع سیستم تعلیق برای رفع نیازهای دوچرخه‌سواری بسیاری از افراد کافی است.

سیستم تعلیق جلو بیشتر وزن دوچرخه‌سوار را تحمل می‌کند و نقش مهمی در حفاظت از ایمنی چنگال دوچرخه و دوچرخه‌سوار دارد. دمپر جلو هنگام سوار شدن روی زمین‌های پیچیده به طور موثری ضربه‌های خارجی را به سمت خود می‌کشد و از خم شدن چنگال جلو جلوگیری به عمل می‌آورد. در نتیجه با استفاده از این نوع سیستم تعلیق عمر دوچرخه نیز افزایش می‌یابد.

رایج‌ترین انواع سیستم تعلیق جلو فنری و هیدرولیک هستند. پیشتر در مورد جوانب مثبت و منفی این دو نوع سیستم مطالبی ارائه شده است. به طور خلاصه هر دوی این سیستم‌های تعلیق نیازهای اکثر مردم را برآورده می‌سازند.

دوچرخه‌های برقی Himiway Cruiser و Step-Thru مجهز به سیستم تعلیق جلو از نوع فنری هستند که به راحتی برای جاده‌های ناهموار کوهستانی کنار می‌آیند. با این وجود اگر می‌خواهید دوچرخه شما عمر طولانی‌تری داشته باشد، باید نحوه نگهداری درست سیستم تعلیق دوچرخه برقی را یاد بگیرید.

بدون سیستم تعلیق

شاید از خود بپرسید که آیا دوچرخه بدون تعلیق بی فایده است؟ البته که نه! اگر از دوچرخه برقی خود برای تردد در شهرهای شلوغ استفاده کنید، سرعت دوچرخه‌سواری شما معمولا از 32 کیلومتر در ساعت بیشتر نمی‌شود. در این شرایط برای شما انتخاب یک دوچرخه سفت و سخت گزینه خوبی به شمار می‌رود.

از سوی دیگر اگر در مکان‌هایی مانند ساحل یا در برف دوچرخه‌سواری می‌کنید، شن‌های نرم یا زمین‌های برفی جایگزین دمپر به عنوان حائل هستند. در این صورت نیازی به سیستم تعلیق برای دوچرخه نیست.

مزایا و معایب انواع مختلف سیستم تعلیق دوچرخه برقی

کلام آخر

در این مقاله در مورد انواع سیستم تعلیق دوچرخه برقی، ویژگی‌ها، مزایا و معایب هر یک از آن‌ها مطالبی بیان شده است. شما با توجه به این اطلاعات کدام نوع دوچرخه را ترجیح می‌دهید؟ سیستم تعلیق دوگانه، هاردتیل یا بدون تعلیق؟ دوچرخه برقی سری Himiway Cruiser تنها با سیستم تعلیق جلو نیازهای اکثر افراد را به طور کلی برآورده می‌کند. در صورتی که سیستم تعلیق کامل موجود در دوچرخه Himiway Escape عملکرد جذب بهتری را ارائه می‌دهد. همچنین اگر سرعت دوچرخه‌سواری شما معمولا کمتر از 32 کیلومتر در ساعت است، دوچرخه‌ای بدون سیستم تعلیق گزینه مناسبی برای شما به حساب می‌آید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا